logo

od 1993 roku

Usługi w zakresie:

Wentylacja Klimatyzacja Chłodnictwo Ogrzewanie

Przeglądy

Zadzwoń | 50-120 zł |

kanal

Serwis klimatyzatora

Marzec i kwiecień to miesiące poświęcone na przygotowania do sezonu chłodzenia i klimatyzacji. Czy jesteście Państwo przygotowani do sezonu? Przedstawiamy minimalną listę czynności jakie powinni Państwo wykonać przed uruchomieniem urządzenia w nadchodzącym sezonie.

1. Dezynfekcja i mycie.

Najważniejsze to aby urządzenie było czyste i sterylne. Pamiętajmy, że w ciągu roku zabrudziło się od kurzu, pyłu oraz od rozsiewanych przez ludzi bakterii. W pierwszej kolejności należy umyć filtr siatkowy, wymiennik ciepła wewnętrzny i zewnętrzny, następnie tacę ociekową i wlać w nią kilka litrów wody z płynem. Wszystko to po to aby pozbyć się "grubszych" zabrudzeń. Jeśli już mamy to za sobą to możemy przystąpić do dezynfekcji. Do tego celu należy się zaopatrzyć w niezbędną specjalistyczną chemię w typowej hurtowni instalacyjnej. Jeśli dysponujemy już niezbędnymi preparatami, to rozpoczynamy od spryskania wymiennika ciepła starannie, miejsce po miejscu. Po tej czynności załączamy urządzenie na minutę w celu wysuszenia jednostki.

Dezynfekcję należy powtórzyć w środku sezonu chłodniczego już w zmniejszonym zakresie tzn.: spryskanie wymiennika i umycie. Tak zadbana klimatyzacja będzie dla nas zdrowa i przyjazna i będzie służyć nam przez wiele lat.

2. Sprawdzenie techniczne urządzeń.

Oględziny wzrokowe, sprawdzenie szczelności oraz pomiary elektryczne. Powyższe czynności należy wykonać przy użyciu specjalistycznej zajmującej się tym na co dzień firmy. Regularne sprawdzanie stanu technicznego zapewni długowieczność naszych urządzeń.

3. Uruchomienie próbne.

Sprawdzenie poprawności działania całego układu.