logo

od 1993 roku

Usługi w zakresie:

Wentylacja Klimatyzacja Chłodnictwo Ogrzewanie

Rekuperacja

Firma nasza kompleksowo doradzi Państwu jaki zastosować rekuperator oraz wyceni montaż i materiały związane z rozprowadzeniem wentylacji w pomieszczeniach. Zajmujemy się montażem systemów wentylacyjnych od 20 lat

rekuperator

Rekuperacja odzyskiwanie energii w celu dalszego jej wykorzystywania. Proces ten prowadzony jest w różnego typu wymiennikach zwanych rekuperatorami. W wentylacji mechanicznej lub klimatyzacji w budynkach, w tym także w domach jednorodzinnych, stosuje się rekuperację ciepła w celu zmniejszenia zużycia energii. Odzyskiwane ciepło z powietrze usuwanego oddaje energię do układu, w którym ogrzewane jest świeże powietrze . Najprostszym rozwiązaniem stosowanym w układach wentylacyjnych jest rekuperator tj. wymiennik krzyżowy.

Rekuperatory w domach mieszkalnych

Pytanie podstawowe, które pojawia się na etapie planowania systemów wentylacji budynków mieszkalnych oraz domów jednorodzinnych brzmi, w jaki sposób należy zapewnić dopływ odpowiedniej ilości powietrza zewnętrznego, aby nie powodowało to obniżenia temperatury wewnętrznej, a więc podniesienia kosztów ogrzewania?

Więcej... |